Wrocław

09.09-10.092017

Kraj

Polska

Miejscowość

Wrocław

Transport

Autokar/bus

Termin i cena

09.09-10.09.2017 319 zł

PROGRAM:Image title
1 dzień:

Wyjazd z Pl. Defilad o godz. 7:00(zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Wrocławia. Jest to miasto bezcennych zabytków i cudownych legend, sympatycznych ludzi i sympatycznych spotkań, tętniące życiem przez okrągłą dobę. Obowiązkowo należy odwiedzić wrocławskie Stare Miasto. Tutejszy rynek otoczony pięknymi kamienicami, uznawany jest za jeden z największych w Europie. Późnogotycki ratusz zachwyca swoimi detalami architektonicznymi. Przy stojącym przed ratuszem pręgierzu dziś już nikt nie wymierza kary. W rogu rynku wznoszą się dwie połączone łukiem kamieniczki Jaś i Małgosia, stanowiące niegdyś część liczniejszej grupy domów altarystów przy dawnym kościele farnym – obecnie bazylice św. Elżbiety. Pobliski plac Solny słynie ze swoich kwiaciarni czynnych na okrągło przez cały rok. Szczególny klimat mają jatki, niegdyś siedziba rzeźników, dziś artystów i odlanych z brązu zwierząt. Mury średniowiecznego więzienia przy ul. Więziennej wypełnia gwar turystów siedzących przy kawiarnianych stolikach. Prawdziwą barokową perłą jest gmach dawnego kolegium jezuickiego, obecnie gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego z przepiękną, barokową aulą Leopoldina, Oratorium Marianum i wieżą matematyczną. Stojącą przed uniwersytetem rzeźba szermierza na stałe wpisała się w studenckie żarty. Jednym z najważniejszych symboli Wrocławia jest most Grunwaldzki, który przez lata obrósł legendami. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu i wykwaterowanie dokończymy zwiedzanie Wrocławia. Najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski z charakterystycznymi wieżami katedry św. Jana Chrzciciela i kolegiaty św. Krzyża i św. Bartłomieja. Brama Kluskowa łączy najstarszy czynny romański kościół św. Idziego z budynkiem kapituły. Na koniec XVIII wieku datuje się budowę pałacu sufraganów, dziś siedzibę arcybiskupa wrocławskiego. Na placu kościelnym możemy zobaczyć pomnik św. Jana Nepomucena. Przez most Tumski przejdziemy na otoczoną wodami Odry wyspę Piaskową. Jedną z największych atrakcji Wrocławia jest Panorama Racławicka. Monumentalny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami miał upamiętnić setną rocznicę powstania kościuszkowskiego i zwycięskiej bitwy. W pobliskim Muzeum Narodowym możemy nacieszyć oczy malarstwem i sztuką europejską i śląską od średniowiecza do XX w. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.
ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ, TEL. 22 665 06 06, 22 664 94 86

Cena zawiera
przejazd autokarem - standard turystyczny podwyższony (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki - pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów programowych.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenie kosztów rezygnacji.
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 110 zł/os.Wrocław (09.09-10.092017) Polska /Wrocław /Autokar/bus

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

UCZESTNICY WYJAZDU

Dodaj nowego uczestnika
#

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Niebawem nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem.