Sylwester Białoruś

29.12-03.01.2018

Promocja

Kraj

Białoruś

Miejscowość

Brak informacji

Transport

Autokar/bus

Termin i cena

29.12-03.01.2018 1499 zł

PROGRAM:

DZIEŃ 1:Image title

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy z Białorusią. Dalsza podróż do Grodna. Zwiedzanie królewskiego zielonego miasta na nadniemeńskiej skarpie: Zamki Stary i Nowy, Cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży – piękny widok na rzekę Niemen. Katedra, pałac Batorego, kościół bernardyński, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej i dawny lamus "dom bez gwoździa", gmach Teatru Dramatycznego. Spacer wąskimi uliczkami starówki. Zakwaterowanie w hotelu w Grodnie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Dalsza podróż do Szczuczyna, zwiedzanie miasta: pałac Druckich-Lubeckich, kościół św. Teresy, cerkiew XIX w., pomnik Ciotcy (A. Paszkiewicz). Krótka wizyta w Wasiliszkach – dom rodzinny Czesława Niemena, kościół św. Piotra i Pawła. Przejazd do Lidy. Zwiedzanie Lidy – dawnej stolicy Księstwa Lidzkiego: dominantą miasta jest zamek obronny księcia Gedymina. Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie: dworek Mickiewicza – muzeum, ruiny zamku Mendoga I, Kościół Farny – miejsce zaślubin króla Władysława Jagiełły oraz chrztu Adama Mickiewicza. Przejazd w okolice Miru do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu pałacowo–parkowego należącego do ordynacji nieświeskiej, wpisanego na listę UNESCO w Mirze. Przejazd do Nieświeżu. Zwiedzanie najważniejszej rezydencji Radziwiłłów, kościoła katolickiego, mauzoleum rodu Radziwiłłów, bramy słuckiej. Obiadokolacja. Przejazd do Mińska. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych Sylwestrowy Bal w hotelu (fakultatywnie). Przywitanie Nowego Roku. Nocleg.Image title

DZIEŃ 4:
Późne śniadanie. Zwiedzanie stolicy Białorusi: Górne – prawosławny Sobór Duchu Świętego oraz katolicka Archikatedra imienia Najświętszej Maryi Panny, Plac Wolności z ratuszem. Troickie Przedmieście w klimacie XIX-wiecznego Mińska, następnie Troicka Góra z budynkiem Opery; Wyspa Łez z pomnik upamiętniający żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie. Przejazd Prospektem Niepodległości – główną ulicą Mińska, przy której znajdują się Dom Rządu – siedziba parlamentu, charakterystyczny Kościół św. Szymona i św. Heleny zwany „czerwonym kościołem”, gmachy mińskich uniwersytetów. Czas wolny na prospektach i w skwerach z epoki konstruktywizmu z monumentalnymi gmachami Mińska. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd do Brześcia. Zwiedzanie miasta: Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-1842, brama Brzeska i Terespolska, ruiny Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra (kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore). Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Wyjazdy z róznych miast!!!
O szczegóły zapytaj w biurze tel. 22 665 06 06, 22 664 94 86

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd komfortowym autokarem (dvd, klimatyzacja, wc, barek) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
- 5 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 5 śniadań i 5 obiadokolacji
- opiekę pilota
- ubezpieczenie (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:

pakiet do realizacji programu: 70 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE:

- dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 zł
- dopłata do wizy białoruskiej: 120 zł
- dopłata do balu sylwestrowego: 395 zł

WIZA:
21 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową:
•1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle)
•wypełniony wniosek wizowy
•paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Białorusi z co najmniej dwiema wolnymi stronami

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.
Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.

Sylwester Białoruś (29.12-03.01.2018) Białoruś /Autokar/bus

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

UCZESTNICY WYJAZDU

Dodaj nowego uczestnika
#

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Niebawem nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem.