Statkiem po trawie - Kanał Elbląski

16.09-17.09.2017

Nowość

Kraj

Polska

Miejscowość

Elbląg

Transport

Autokar/bus

Termin i cena

16.07-17.09.2017 299 zł

PROGRAM:Image title
1 dzień:

Wyjazd z Pl. Defilad o godz 7:00(zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Buczyńca – rejs statkiem na trasie Buczyniec – Elbląg (bilet dodatkowo płatny wg cennika). Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Elbląga. Elbląska katedra św. Mikołaja jest jednym z najstarszych obiektów sakralnych miasta, gdzie w surowym, gotyckim wnętrzu możemy doświadczyć tchnienia przeszłości. Historyczny układ urbanistyczny Starówki z podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym oraz charakterystyczną Ścieżką Kościelną to miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta. Zbudowana w XIV wieku Brama Targowa będąca częścią nieistniejących już murów miejskich dziś jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem i doskonałym punktem widokowym. Zrewitalizowany Bulwar Zygmunta Augusta stał się ulubionym miejscem spacerów i relaksu elblążan. Z historią miasta możemy zapoznać się podczas zwiedzania Muzeum Archeologiczno - Historycznego, które ma swoją siedzibę w zespole dawnego zamku. Następnie odwiedzimy położoną nad jeziorem Drwęckim Ostródę. Zbudowany w XIV wieku przez Krzyżaków kościół św. Dominika Savio w ciągu wieków był wielokrotnie niszczony, przebudowywany i rozbudowywany. Przy kościele do dziś można zobaczyć pozostałości dawnych murów miejskich. Ostródzki rynek ozdabia fontanna, która pierwotnie upamiętniała trzech cesarzy niemieckich panujących w 1888 r., a dziś jest pomnikiem jedności europejskiej. Najbardziej znany zabytek miasta to zamek krzyżacki, w którym mieści się Muzeum Miejskie. Piękny widok na jezioro Drwęckie zapewni nam spacer po ostródzkim molo. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ, TEL 22 665 06 06, 22 664 94 86

Cena zawiera:

Przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 5 - 10 zł/os, dodatkowo biletu na rejs statkiem ok. 99 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.


Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2016 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Inne:

Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 110 zł/os.

Statkiem po trawie - Kanał Elbląski (16.09-17.09.2017) Polska /Elbląg /Autokar/bus

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

UCZESTNICY WYJAZDU

Dodaj nowego uczestnika
#

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Niebawem nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem.