Ostoja Tradycji Szlacheckiej

07.04.2018

Kraj

Polska

Transport

Autokar/bus

Termin i cena

07.04.2018 99 zł

PROGRAM:Image title

1 dzień:

Wyjazd z Pl. Defilad o godz. 7:00(zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Pentowa. Dwór i majątek w Pentowie od ponad stu lat jest w posiadaniu rodziny Toczyłowskich herbu Samson. Ten majątek posiada wyjątkowy i zaszczytny tytuł - statut Europejskiej Wioski Bocianiej. Kolejną miejscowością, którą odwiedzimy jest Tykocin. Jest to miasto, gdzie przebywali wielokrotnie królowie oraz książęta polscy. Zachowany oryginalny układ przestrzenny miasta oraz jego zabytki powoduje, że jest ono coraz częściej odwiedzane przez turystów. Obowiązkowo należy odwiedzić wielką synagogę - drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Bogate zbiory judaików możemy obejrzeć w domu talmudycznym. Chociaż na chwilę należy zatrzymać się na rynku z zabytkowymi budynkami i pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Następnie udamy się do Choroszczy. Położone w dolinie Narwi miasteczko szczególnie upodobał sobie Jan Klemens Branicki. Z jego inicjatywy został zbudowany tu pałac otoczony wspaniałym parkiem. Aktualnie pałac jest siedzibą Muzeum Wnętrz Pałacowych ze stałą ekspozycją wnętrz mieszkalnych z XVIII i XIX wieku. Kolejnym odwiedzanym przez nas miejscem będą Kiermusy. Ta niewielka miejscowość oferuje sarmacką architekturę „Dworku nad Łąkami”, szlachecką kuchnię w karczmie „Rzym” czy zamek owiany legendami bardziej znany jako Jantarowy Kasztel, w którym mieści się Muzeum Oręża Polskiego. Nawiązaniem do szlacheckiej tradycji jest zwierzyniec z pierwszą prywatną ostoją żubrów. Zobaczymy też jak przebiegała granica pomiędzy Rzeczpospolitą i Wielkim Księstwem Litewskim, a miejsce mocy pomoże nam spełnić nasze marzenia. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ, TEL 22 665 06 06, 22 664 94 86

Cena zawiera:

przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów programowych.

Uwagi:

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu). Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Ostoja Tradycji Szlacheckiej (07.04.2018) Polska /Pentowo, Choroszcz, Tykocin /Autokar/bus

DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ

UCZESTNICY WYJAZDU

Dodaj nowego uczestnika
#

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Niebawem nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem.