Bydgoszcz - Grudziądz - Chełmno

28.04.-29.04.2018

Kraj

Polska

Transport

Autokar/bus

Termin i cena

28.04.-29.04.2018 339 zł

PROGRAM:

1 dzień:
Image title
Wyjazd z Pl. Defilad o godz. 7:00 (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Bydgoszczy. Bydgoskie Stare Miasto położone w zakolu Brdy zachowało swój średniowieczny układ, a jego granicę wyznaczają pozostałości murów obronnych z cylindryczną basztą. Serce miasta lokacyjnego stanowi Stary Rynek, przez środek którego przebiega 18 południk. Zachodnią pierzeję rynku zamyka elewacja budynku dawnego kolegium jezuickiego, w którym obecnie mieści się ratusz. Nieopodal rynku zobaczymy gotycką katedrę św. Mikołaja i Marcina. Dawne spichlerze dziś mają inne przeznaczenie - Biały Spichlerz z charakterystycznym murem pruskim jest siedzibą muzeum Archeologii. Z tarasów otaczających budynek opery Opera Nova rozpościera się piękny widok na katedrę, spichlerze, dawne młyny i Wyspę Młyńską. Unikatowym zabytkiem jest Kanał Bydgoski z systemem śluz - najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się Chełmna – miasta zabytków i zakochanych. W mieście zachował się prawie cały obwód średniowiecznych murów miejskich z 17 basztami i gotycką bramą. Gotycki kościół farny zbudowany z fundacji zakonu krzyżackiego stał się wzorcem dla innych kościołów budowanych przez zakon. Ozdobę rynku stanowi ratusz, który jest jednym z najpiękniejszych obiektów sztuki renesansowej w Polsce. Warto też zwrócić uwagę na zabytkowe kamienice i spichlerze. Następnie odwiedzimy Grudziądz - miasto, którego zabytki leżą na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Do dziś zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z otaczającymi Stare Miasto murami miejskimi i prowadzącą do miasta Bramą Wodną. W pochodzącym z XIII wieku kościele farnym zobaczymy oryginalne fragmenty średniowiecznych malowideł i wyposażenia wnętrza. W sąsiedztwie fary znajduje się barokowy zespół pojezuicki, w którym dziś mają swoją siedzibę władze miasta. Idąc nabrzeżem Wisły możemy podziwiać zespół 26 spichlerzy z XIII-XVII wieku. Na Górze Zamkowej zachowały się pozostałości zamku krzyżackiego. Ze zrekonstruowanej wieży zamkowej Klimek zobaczymy grudziądzką cytadelę nazywaną twierdzą Courbiera, a przy dobrej widoczności mogą być widoczne również wieże kościołów w Chełmnie. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ, TEL 22 665 06 06, 22 664 94 86

Cena zawiera:

przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów programowych.

Uwagi:

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu). Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Inne:

Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 110 zł/os.