Białoruś - Grodno

03.03-04.03.2018

Kraj

Białoruś

Miejscowość

Brak informacji

Transport

Autokar/bus

Terminy i cena

03.03-04.03.2018 449 zł

1 dzień:

Wyjazd z Polski z Pl. Defilad o godz. 7:00 (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd Image titleprzez Białoruś do Grodna. Zwiedzanie Grodna rozpoczniemy od spaceru po wzgórzach nad Niemnem – na jednym z nich położony jest Stary Zamek, gdzie za czasów I Rzeczypospolitej obywały się sejmy walne. Na sąsiednim wzgórzu w XVII powstał Nowy Zamek służący jako letnia rezydencja królów polskich. W Kołożskim Parku zobaczymy pochodzącą z XII w Cerkiew św. Borysa i Gleba. Następnie odwiedzimy Bazylikę katedralną św. Franciszka Ksawerego, której fundatorem był Stefan Batory. W pobliżu placu Sowieckiego znajduje się kolejne wzgórze z kościołem Zwiastowania NMP i klasztor brygidek. Na skraju parku miejskiego zwanego niegdyś Doliną Szwajcarską odnajdziemy dworek i pomnik Elizy Orzeszkowej. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dokończymy zwiedzanie Grodna. W okresie letnim proponujemy fakultatywnie (dodatkowo płatny) rejs statkiem po Kanale Augustowskim. Czas wolny, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wgodzinachwieczornych.


ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ, TEL 22 665 06 06, 22 664 94 86

Cena zawiera:

przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 1 nocleg hotel **/*** położone na trasie wycieczki - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:

biletów wstępu, przewodników lokalnych, wypożyczenia zestawów Tourist Guide System, komunikacji lokalnej, kosztów programowych. Orientacyjny koszt pakietu ok. 25 euro płatne obligatoryjnie pilotowi. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Dopłaty do 1 kolacji regionalnej; koszt 90 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:

W trakcie wyjazdu konieczny paszport ! (dotyczy również osób niepełnoletnich). Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu). Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.

Inne:

Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 120 zł/os.